dołączyliśmy do epale nowe kompetencje za darmo
EDUKACJA, INFORMACJA PRASOWA, INSTYTUT

Dołączyliśmy do platformy EPALE. Poznaj miejsce, w którym rozwiniesz kompetencje za darmo

Na pierwszym miejscu wartości Europejskiego Instytutu Rozwoju znajduje się szeroko rozumiany rozwój. Podejmujemy szereg działań, które pozwalają członkom naszej organizacji i instytucji będących w sieci partnerskiej EIR zwiększać kwalifikacje. Zrobiliśmy kolejny krok w tym kierunku. Dołączyliśmy do elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych. EPALE to wielojęzykowa przestrzeń profesjonalistów związanych z kształceniem dorosłych. Dzięki eksperckim materiałom publikowanym na platformie zwiększysz swoje kompetencje za darmo.

Co to jest EPALE?

EPALE to elektroniczna platforma, która skupia społeczność profesjonalistów z dziedziny kształcenia dorosłych, między innymi edukatorów i instruktorów, doradców i konsultantów, badaczy i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz decydentów. Jej głównym założeniem jest promocja edukacji wśród dorosłych obywateli Unii Europejskiej. Platforma EPALE jest na co dzień zarządzana przez Centralne Biuro z pomocą 37 Krajowych Biur w całej Europie.

Przeczytaj: Raport UNESCO o wykorzystaniu technologii w edukacji

Nowe kompetencje za darmo

Fenomen europejskiej platformy polega na jej bogactwie wysokiej jakości treści tworzonych również przez społeczność. Dzięki temu EPALE ma maksymalnie angażować użytkowników w produkcję materiałów udostępnianych innym użytkownikom.

Jakiego rodzaju treści znajdują się w EPALE?

Na społeczność korzystającą ze strony czekają:

 • seminaria upowszechniające,
 • warsztaty,
 • podcasty i newscasty,
 • teksty, materiały wideo i infografiki.

Ponadto odwiedzający witrynę mogą uczestniczyć w łatwodostępnych kursach online, dzięki którym rozszerzają zakres swoich kwalifikacji, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Inną możliwością uzupełniania swoich kompetencji są Otwarte Zasoby Edukacyjne (OZE), gdzie publikowane są dobre przykłady praktyk stosowanych w edukacji dorosłych.

Jak zdobywać nowe kwalifikacje bezpłatnie?

Wejdź na stronę EPALE i przejdź do zakładki UCZ SIĘ. Tam znajdziesz siedem form zdobywania wiedzy, spośród których możesz wybrać tę, która najbardziej odpowiada Tobie. Wśród nich dostępne są:

 • Masowe Otwarte Kursy Online,
 • Otwarte Zasoby Edukacyjne,
 • Biblioteka materiałów,
 • Pakiet materiałów,
 • Katalog kursów online,
 • Podcasty,
 • Newscasty.

Zakres tematyczny opublikowanych materiałów jest naprawdę szeroki. Znajdziesz tam m.in. kursy o elementach sztucznej inteligencji, krytycznym myśleniu, umiejętności digitalowe w doradztwie czy innowacyjny moduł dla przyszłych kierowników badań.

Źródło: EPALE

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.