3 liceum ogólnokształcące norwid kielce polska edukacja
EDUKACJA

Co młodzi sądzą o polskiej edukacji? Zapytaliśmy o to uczniów kieleckiego liceum

Polska edukacja odpowiada na potrzeby młodych? Jak młodzi postrzegają osobę nauczyciela? Co należy poprawić w oświacie? To kilka pytań, które zadaliśmy uczennicom i uczniom z kieleckiego III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida. Obejrzyj film i zobacz, jak odpowiadali.

Uczniowie komentują polską edukację

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały czas, aby zastanowić się nad ogólnym kształtem polskiego systemu oświaty. Nauczyciele od dawna alarmują, że potrzeba zmian, bo współczesna edukacja nijak się ma do realiów, z którymi muszą zmierzyć się uczniowie po opuszczeniu murów szkoły. Swoje niezadowolenie wyrażają m.in. poprzez protesty.

Z okazji Święta Edukacji postanowiliśmy oddać głos samym zainteresowanym i udaliśmy się do III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, by zapytać młodych, co sądzą o polskiej edukacji. Wśród pytań pojawiło się również te, o postrzeganie osób wykonujących zawód nauczyciela oraz ich wizje zmiany systemu oświaty.

Zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału.